Zarządzanie zespołem naukowym – warsztat rozwoju kompetencji

ZAPISZ SIĘ NA SZKOLENIE! 

TLDR:

1. Co? Jeden dzień intensywnego szkolenia: praktyczne narzędzia, wskazówki, ćwiczenia

2. Dla kogo? Dla kierowników zespołów badawczych

3. Po co? Aby usprawnić działanie zespołu i zwiększyć samodzielność jego członków

WIĘCEJ O SZKOLENIU:

Szkolenie ma na celu rozwój umiejętności zarządzania zespołem naukowym w oparciu o konkretne, precyzyjne i wypróbowane w praktyce narzędzia. W następstwie ich stosowania członkowie zespołu staną się bardziej zaangażowani, twórczy i samodzielni. Sprawnie działający zespół odciąży kierownika od codziennego kontrolowania działań poszczególnych członków. Pozwoli mu to skupić się na nadawaniu kierunku pracy oraz komunikacji z partnerami zewnętrznymi.

Wszystkie zagadnienia i narzędzia omawiane na szkoleniu zostały opracowane na podstawie źródeł naukowych. Zajęcia zostaną przeprowadzone w atrakcyjnej, angażującej formie. Będą bogate w case studies, ćwiczenia i zadania praktyczne. Po szkoleniu zostaną udostępnione materiały dodatkowe oraz bibliografia pozwalająca rozszerzyć wiedzę o omawianych zagadnieniach.

Uczestnicy: Szkolenie jest przeznaczone dla naukowców, którzy zarządzają zespołami badawczymi. Kierowane jest zarówno do osób, które otrzymały pierwszy grant i stoją przed wyzwaniem stworzenia nowego zespołu, jak i do tych, które mają bogate doświadczenie, ale chciałyby porzeszyć swoją wiedzę i rozwinąć kompetencje w tym obszarze.

Plan dnia:

08:45 - 09:00 powitanie uczestników

09:00 - 11:00 zajęcia

11:00 - 11:15 przerwa kawowa

11:15 - 13:15 zajęcia

13:15 - 14:00 przerwa na lunch

14:00 - 16:00 zajęcia

Program ramowy:

1. Delegowanie zadań - jak przeprowadzić członków zespołu przez cztery etapy rozwoju konieczne do osiągnięcia samodzielności w wykonywaniu zadań.

2. Motywowanie pozafinansowe – jak pomóc wypracować członkom zespołu precyzyjne cele osobiste i cele wspólne aby stały się one motywatorem w pracy.

3. Przeprowadzanie skutecznej rozmowy z członkiem zespołu - najważniejsze elementy trzech rodzajów rozmów: przy wyznaczaniu celów, wspieraniu w wykonaniu zadań i ocenie rezultatów.

4. Power meeting – jak zaplanować strukturę spotkania aby efektywnie wykorzystać czas i spotęgować owocność rezultatów.

5. Podział zadań - jak rozdzielać role i zadania aby wzmacniać poczucie satysfakcji, zmniejszać ryzyko powstania frustracji i wypalenia zawodowego.

6. Skuteczna komunikacja – jakich metod i narzędzi używać aby usprawnić komunikację zespołową.

O prowadzącym:

Szymon Nęcki jest trenerem umiejętności menedżerskich, szczególnie tych związanych ze skuteczną komunikacją, sztuką zarządzania i negocjacjami. Doświadczenie trenerskie zdobywał u boku cenionego eksperta oraz trenera - prof. Zbigniewa Nęckiego. W ramach działalności szkoleniowej współpracuje z wieloma prestiżowymi firmami sektora prywatnego i instytucjami publicznymi. Prowadzi także liczne zajęcia w ramach studiów podyplomowych oraz MBA.

Posiada trzy tytuły magistra: z zarządzania, marketingu i psychologii. Prowadzi działalność naukową w ramach studiów doktoranckich w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pracował w granatach NCBR i NCN na UJ. Współpracuje przy realizacji grantów NCN na Uniwersytecie SWPS. Należy do Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej.

ZAPISZ SIĘ NA SZKOLENIE!